• W patriotycznym nastroju

30 kwietnia, tuż przed świętem Flagi i 233 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja społeczność naszej szkoły uroczyście odśpiewała nasz hymn narodowy. Kolega z klasy ósmej Mirosław Toczek i Pani Dyrektor przedstawili okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja i ustanowienia Święta Flagi. A.D.

• Serdeczne podziękowanie

Dziękujemy Panu Jackowi Naleśnikowi za bezinteresowne przekazanie elementów do naprawy żaluzji w klasopracowni. Dzięki temu klasa nabrała ładnego wyglądu i przyjemnie w niej przebywać. Agata Duda

• Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2024 „Młodzież Zapobiega Pożarom” i sukces naszego ucznia – Jakuba Kuźmika

• 25.04.2024r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2024 „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Uczeń naszej szkoły – Jakub Kuźmik z klasy V poradził sobie świetnie i w konkursie, który składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, zdobył odpowiednio 19/25 pkt. i 3/9 pkt. Jakub wykazał się doskonałą znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą. Tym samym zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej (klasy
            V -VIII).

Serdecznie gratulujemy wspaniałego osiągnięcia i wszechstronnej wiedzy!

Słowa podziękowania kierujemy również do Komendantów Ochotniczej Straży Pożarnej w Hłudnie i Wesołej, Panom: Adamowi Toczkowi i Przemysławowi Kosztyle za poświęcony czas, przekazaną Jakubowi wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Dziękujemy również Rodzicom Jakuba za zaangażowanie i pomoc.

Nauczyciel przygotowujący do konkursu z ramienia szkoły:

Krzysztof Toczek

• Nagrody odebrane

W dniu 18 kwietnia 2024 r. w ZSzZ w Dynowie odbyła się uroczysta gala jako podsumowanie XXIV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Podkarpacka Tęcza pod hasłem „Legendy Podkarpacia – ludzie, miejsca i historie”. Uczennice naszej szkoły: Zuzanna Drewniak i Marlena Kłak otrzymały ciekawe nagrody i dyplomy za prace w kategorii plastycznej. Gratulujemy!

Dziękujemy pani Barbarze Kłak i Lidii Drewniak za pomoc w organizacji wyjazdu uczennic. Agata Duda

• Informacja o wywiadówce

• Informujemy, że w dniu 17.04.2024 r. (środa) o godz. 15:00 odbędzie się spotkanie z rodzicami (wywiadówka).

Tematem spotkania będzie informacja o ocenach z poszczególnych przedmiotów  oraz sprawy bieżące.

Wywiadówka tradycyjnie rozpocznie się spotkaniem ogólnym, a następnie odbędą się spotkania w klasach z wychowawcami.

• Rewia na lodzie- „Przygody Sindbada żeglarza”.

• 5 kwietnia2024r. r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami: Paniami Bogumiłą Skotnicką, Marią Kipisz, Renatą Glina, Zofią Sokołowską-Chorążak i Bożeną Walus wybrali się do hali widowiskowo – sportowej „ARENA SANOK” na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.

Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie. Tytułowy bohater przemierzał odległe krainy w poszukiwaniu miłości i szczęścia. Na pierwszej z wysp spotkał króla, który zadał mu trzy pytania. Dzięki udzieleniu prawidłowej odpowiedzi otrzymał rękę księżniczki. Niestety dziewczyna przekręcała imiona i wybrała jego rywala. Następnie bohater trafił do miejsca, gdzie mieszkała księżniczka, która żywiła się diamentami. Ona również nie została jego żoną. Miłość swojego życia znalazł na ostatniej z wysp, gdzie spotkał podopieczną czarnoksiężnika. Po uratowaniu jej z jego rąk rozpoczął z nią szczęśliwe życie.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem pięknej scenografii i bogatej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Wszyscy byliśmy zachwyceni spektaklem. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie  w naszej pamięci.

Bożena Walus

• Mamy dwukrotną finalistkę konkursów przedmiotowych!!!

• Cieszymy się niezmiernie, że  uczennica klasy 8 naszej szkoły- Antonina Stachurska- została podwójną finalistką konkursów przedmiotowych: z języka polskiego oraz z języka angielskiego organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Antosi gratulujemy sukcesów i dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony                                w przygotowywanie się do konkursów. Dziękujemy  również za piękne reprezentowanie naszej szkoły w konkursach na szczeblu wojewódzkim.

• Serdeczne podziękowanie

Dziękuję Pani Barbarze Toczek za bezinteresowne uszycie pięknej biało – czerwonej flagi, która będzie towarzyszyć różnym uroczystościom w naszej Szkole.

Powtórzę za Patronem naszej Szkoły Kardynałem Stefanem Wyszyńskim: „Z drobiazgów życiowych wykonanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka”. Jako społeczność szkolna doświadczamy na co dzień takiego dobra z Waszej strony Drodzy Rodzice, a to sprawia, że dzieje się dużo dobrego w naszej Szkole, o czym na bieżąco informujemy na stronie szkolnej.

• Maszty odnowione

Tuż przed świętami pracownicy naszej szkoły odmalowali maszty znajdujące się w pobliżu szkoły, za co serdecznie dziękuję.

Wyrazy wdzięczności składam panu Grzegorzowi Libowiczowi kierownikowi referatu inwestycji Gminy Nozdrzec za pomoc w realizacji tego zadania oraz panom: Marianowi Kałamuckiemu i Damianowi Kuźmikowi za pracę wykonaną podczas podnoszenia i umocowania masztów. Serdeczne podziękowania składam darczyńcy farby oraz panu Adamowi Toczkowi, który nam ją przekazał.