• Regulamin

REGULAMIN KORZYSTANIA Z OBIEKTU SPORTOWEGO „ORLIK 2012”

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W HŁUDNIE

1. Regulamin określa zasady korzystania z kompleksu sportowego.
          2. Administratorem kompleksu sportowego „Orlik” jest Urząd Gminy w Nozdrzcu.
          3. Kompleks sportowy obejmuje boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne oraz zaplecze sanitarno – szatniowe.
          4. Korzystający z obiektu są zobowiązani do przestrzegania niniejszego regulaminu oraz stosowania się do uwag instruktora sportu.
          5. Korzystanie z boisk jest bezpłatne.
          6. Boiska są czynne w godzinach popołudniowych zgodnie z harmonogramem. Rozpoczynanie i kończenie zajęć jest uzależnione od pory roku.
          7. Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego.
          8. W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boisk zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się:
            1. używania butów piłkarskich na wysokich i metalowych korkach oraz kolców,
            2. wprowadzania i użytkowania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boisk, na przykład rower, motorower, deskorolka, rolki itp.,
            3. niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska,
            4. wchodzenie na ogrodzenie i urządzenia sportowe,
            5. palenia tytoniu i spożywania alkoholu,
            6. zaśmiecania,
            7. przeszkadzania w zajęciach lub grze,
            8. zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,
            9. wprowadzania zwierząt,
            10. korzystania z boisk bez zgody instruktora sportu,
            11. przebywania i korzystania z obiektów poza godzinami otwarcia
            12. wnoszenia na teren boiska materiałów i przedmiotów niebezpiecznych: butelek, puszek, kubków itp. wykonanych z kruchego, pękającego lub twardego materiału;
          9. Osoby korzystające z obiektu mogą korzystać z pomieszczeń szatni w porozumieniu z instruktorem.
          10. Za zniszczenia powstałe w czasie korzystania z boisk odpowiedzialność materialną ponoszą osoby korzystające.
          11. Wyposażenie i sprzęt sportowy znajdujący się na obiekcie należy użytkować zgodnie z przeznaczeniem.
          12. W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych o korzystaniu z boisk decyduje instruktor sportu.
          13. Dopuszcza się możliwość rezerwacji korzystania z boiska u instruktora sportu, który ustala harmonogram imprez oraz rozkład treningów i rozgrywek przeprowadzanych na terenie obiektów sportowych.
          14. Szkoła Podstawowa w Hłudnie nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu.
          15. Użytkownicy korzystają z boisk na własną odpowiedzialność.
          16. Administrator zastrzega sobie prawo zwieszenia zajęć z powodu świąt oraz innych uroczystości kościelnych i państwowych za odpowiednią informacją.
          17. Uwagi dotyczące funkcjonowania obiektów sportowych można zgłaszać do administratora.