• Kochanym Babciom! Drogim Dziadkom! – w dniu Ich święta!

W dniu 19 stycznia 2024r.w progach naszej szkoły powitaliśmy wyjątkowych gości – Kochane Babcie      i Drogich Dziadków.

Zaproszeni goście zebrali się  licznie na sali gimnastycznej, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe oraz wysłuchać wierszy i piosenek Im dedykowanych.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Agata Duda, która serdecznie powitała przybyłych gości. Następnie głos zabrały przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego, które wprowadziły zebranych                    w tematykę inscenizacji jasełkowej, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.  Zebrani na sali Seniorzy oraz zaproszeni goście: Pan Wójt Stanisław Żelaznowski, Pan Sekretarz Adrian Skubisz oraz przedstawiciele Rady Rodziców obejrzeli piękną historię związaną z narodzeniem Pana Jezusa. Wraz              z pasterzami, mędrcami, rodzinami i krakowianami udali się do stajenki betlejemskiej, aby  oddać nowonarodzonemu Jezusowi pokłon i wyśpiewać w kolędach i pastorałkach radość z przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. Piękny  wystrój sali, ciekawa  inscenizacja wzbogacona tańcem oraz licznymi komentarzami muzycznymi oraz wspaniała gra aktorska uczniów sprawiły, że zgromadzeni na sali  goście byli zachwyceni obejrzanym widowiskiem i nagrodzili występ gromkimi brawami.

W dalszej części uroczystości pojawiły się życzenia i piosenki dla Babć i Dziadziów przygotowane przez najmłodsze dzieci. Z niejednego seniorskiego oka popłynęła łza wzruszenia oraz radości i szczęścia.

Na koniec uroczystości Pan Wójt, Pan Sekretarz, Pani Dyrektor i  przedstawicielki SU złożyli zgromadzonym Babciom i Dziadkom życzenia z okazji Ich święta, a następnie zostało odśpiewane chóralnie „Sto lat”.

Po zakończeniu występów artystycznych, Seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez Panie z Rady Rodziców naszej szkoły.

Uroczystość przebiegała w życzliwej i przyjaznej atmosferze i była doskonałą okazją spotkań                  i wspólnych rozmów oraz poznania i podziwiania artystycznych zdolności wnuków.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy, aby dopisywało Im zdrowie, by nie tracili pogody ducha, a wnuki były dla Nich źródłem szczęścia, radości i powodem do dumy.

• Wycieczka szkolna do Brzozowa na spektakl pt. „Baśniowe granie”.

W poniedziałek 15 stycznia 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas I, II III i IV wzięły udział w spektaklu pt. "Baśniowe granie", w którym wystąpili aktorzy Teatru Artenes z Wrocławia. Przedstawienie odbyło się w Brzozowskim Domu Kultury.

Spektakl przygotowany został z myślą o problemie spędzania zbyt długiego czasu przed komputerem (grami). Miał na celu uzmysłowić dzieciom, że Internet i wirtualne gry, choć atrakcyjne i absorbujące, nie powinny nikomu zastępować innych zabaw i świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia. Skonstruowany został tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi. Nie zapomniano w nim również o wszystkich atrybutach baśni: piosenkach, kolorowych postaciach i kostiumach oraz multimedialnych efektach scenicznych.

• Wyjazd na narty do Puław

• W dniu 10 stycznia 2024 r., o godzinie 6:45 uczniowie klas  IV- VIII wraz z opiekunami wyruszyli w kierunku Puław, w celu przeżycia narciarskiej przygody. Po wypożyczeniu  sprzętu podzielili się na grupy, biorąc  pod uwagę swoje umiejętności jazdy na nartach. Najmłodsi narciarze pod okiem instruktorów zaczynali swoja przygodę z tym sportem, a inni doskonalili umiejętności na większych stokach. O godzinie 11:30 odbyła się przerwa obiadowa, podczas której można było zjeść zapiekankę oraz napić się gorącej herbaty. Zmęczeni uczniowie ok. 16:00 opuścili  stok z uśmiechem na twarzach, zadowoleni ze swoich nowo nabytych umiejętności.

Trzeba także pamiętać o bardzo ważnej roli nauczycieli z naszej szkoły w organizacji wyjazdu.  Gdyby nie zaangażowanie Pani Bogumiły Skotnickiej, Pani Renaty Gliny oraz Pana Krzysztofa Toczka wyjazd  nie odbyłby się. Bardzo dziękujemy. Warto wspomnieć , że nasza szkoła organizuje takie wyjazdy już od 13 lat.

Milena Naleśnik

• Spotkanie ze Strażakami

• W dniu 11.01.2024 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Prezesem Gminnym Zarządu OSP w Gminie Nozdrzec panem Markiem Owsianym oraz Komendantem Gminnym OSP w Gminie Nozdrzec panem Adamem Toczkiem, którzy wręczyli dyplomy i medale dla uczestników ogólnopolskiego konkursu plastycznego o tematyce strażackiej ufundowane przez Zarząd Gminny OSP w Nozdrzcu oraz przydatne każdemu uczniowi pomoce naukowe zakupione przez OSP w Hłudnie. W gronie nagrodzonych znaleźli się: Filip Zabój, Sabina Baran, Lena Szłajko i Michał Bobola. Gratulujemy! Podczas spotkania panowie zwrócili uwagę na to, jak zachowywać się w sytuacjach trudnych i kryzysowych oraz zachęcili do członkostwa w młodzieżowych drużynach pożarniczych OSP. Dziękujemy za miłe spotkanie

• Bezpieczne ferie - spotkanie z policją

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii, 11 stycznia  odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji - starszym sierżantem Daniel Fieniem oraz młodszym aspirantem Jarosławem Pilszakiem, którzy  przeprowadzili pogadankę z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Podczas prelekcji policjanci przypomnieli  uczniom o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na śniegu i lodzie.

Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. Policjanci zaapelowali również do zgromadzonych na sali, by pamiętali także o swoim bezpieczeństwie w Sieci.