• ŚWIĘTA MAJOWE

• Z okazji upamiętnienia majowych rocznic w naszej szkole zrealizowaliśmy projekt pt ,, Konstytucja 3 Maja i czasy stanisławowskie'' W ramach projektu uczniowie młodszych klas wykonali prace plastyczne, gazetki oraz zaprezentowali symbole narodowe. Starsi uczniowie przygotowali lekcję historii pt. "Wiwat Konstytucja" , lapbooki oraz wzięli udział w grach tematycznych - escape room. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za pełne zaangażowanie.

• Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Izdebkach

• Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem władz samorządowych, służb mundurowych z terenu Gminy Nozdrzec, przedstawicieli lokalnych instytucji i szkół odbyły się dzisiaj w Izdebkach. Uroczystości miały miejsce w Kościele Parafialnym pw. Zwiastowania Pańskiego w Izdebkach oraz pod Kopcem Konstytucji 3 Maja. W trakcie Mszy św. modlono się za Ojczyznę. Po jej zakończeniu głos zabrał Wójt Gminy Nozdrzec Pan Stanisław Żelaznowski, który przedstawił sposoby wyrażania patriotyzmu w dzisiejszej Polsce zarówno w życiu prywatnym jak i społecznym. Po ceremonii w kościele poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół podstawowych z terenu naszej gminy wraz z członkami lokalnej społeczności udały się pod Kopiec Konstytucji 3 Maja, którego historia sięga 1921 r. Pierwotnie znajdował się on w miejscu zwanym „Pod Izdebnikiem”, ale kilka lat temu przeniesiono go w obecne miejsce, czyli w pobliże Środowiskowego Domu Samopomocy im. Anny w Izdebkach. Pod pomnikiem biało - czerwony wieniec złożył Wójt Gminy Nozdrzec Pan Stanisław Żelaznowski w asyście Sekretarz Gminy Nozdrzec Pani Agnieszki Baran i Radnej Gminy Nozdrzec Pani Grażyny Gładysz. Delegacje straży, szkół i lokalnych instytucji również złożyły symboliczne wiązanki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Hłudnie pod opieką Pani Agaty Dudy i Pani Bogumiły Skotnickej również uświetnili tę uroczystość. Reprezentowali oni naszą szkołę z pocztem sztandarowym. Złożyli także kwiaty pod pomnikiem. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu. A.D.