• W świątecznym nastroju

• Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen radości i szczęścia. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólne śpiewanie kolęd –to wszystko łączy i sprawia, że stajemy się lepsi, życzliwsi, otwarci na drugiego człowieka.

Z niecierpliwością oczekujemy tych świąt, by  je celebrować i cieszyć się wspólnie  z narodzenia Jezusa. Atmosfera świąteczna udziela się wszystkim bez wyjątku. Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przedstawień jasełkowych wprowadzających w klimat Świąt Bożego Narodzenia. Tak też stało się i w tym roku. W przeddzień świątecznej przerwy zimowej zgromadziliśmy się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby obejrzeć przygotowane przez uczniów szkoły jasełka oraz wspólnie pokolędować.

W świąteczny nastrój wprowadzili nas kolędnicy, którzy zaprosili zgromadzonych do stajenki betlejemskiej. Dzięki Aniołom i Dzieciom przypomnieliśmy sobie historię narodzin Dzieciątka Jezus w ubogiej szopce, gdyż nigdzie nie było dla Niego miejsca. Aniołowie przyprowadzili do betlejemskiej szopki pasterzy i trzech mędrców, którzy  oddali cześć nowonarodzonemu Jezusowi.

Odwiedziliśmy również dwór Heroda i mieliśmy okazję przypomnieć sobie jego spotkanie z mędrcami. Przenieśliśmy się do stajenki betlejemskiej, aby ujrzeć,  jak małe dzieci kłaniają się Dzieciątku i zapraszają wszystkich zebranych, by wspólnie udać się do Betlejem i pokłonić Jezusowi.

Na końcu inscenizacji ponownie pojawili się kolędnicy, aby złożyć świąteczno-noworoczne życzenia. Podsumowaniem   uroczystości było instrumentalne wykonanie kolęd przez uczennice naszej szkoły, wspólne kolędowanie  oraz złożenie życzeń przez Pana Dyrektora.

Po spotkaniu na sali gimnastycznej udaliśmy się do swoich sal lekcyjnych, aby złożyć sobie świąteczne życzenia, zasiąść do wigilijnego stołu oraz wspólnie pokolędować.

Szkolny konkurs świąteczny rozstrzygnięty!!!

W dniu 10.01.20223r. jury  dokonało oceny  zgłoszonych prac konkursowych w dwóch kategoriach: ekologiczna choinka oraz kartka świąteczna z motywem religijnym.

Do konkursu zostało zgłoszonych 13 prac: 4 kartki świąteczne oraz 9 choinek.

Przy ocenie prac jury zwracało uwagę na: oryginalność, pomysłowość w wykorzystaniu materiałów, estetykę i ogólne wrażenie oraz wysiłek włożony w wykonanie pracy.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

1. w kategorii: ekologiczna choinka

I miejsce – Lilianna Chrapek

II miejsce – Szymon Kondrat

III miejsce – Emilia Kondrat

Pozostali uczestnicy to: Łukasz Kłak, Milena Banaś, Michał Bobola, Maja Banaś, Sabina Baran, Marcelina Banaś.

1. w kategorii: kartka świąteczna z motywem religijnym

I miejsce – Milena Naleśnik

II miejsce – Nikola Kozdraś

III miejsce – Szymon Jarema

Udział: Kacper Kuźmik

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych, pomysłowych prac. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

• Jedziemy na mecz ...

• W dniu 1 grudnia 2022 uczniowie klas IV, V, VII, VIII   wybrali się  wraz z opiekunami p. B. Skotnicką, p. R. Gliną, P. K. Toczek , p. W. Niemiec na kręgle oraz  mecz piłki siatkowej mężczyzn . Spotkanie odbyło się w kręgielni „ Galaktyka „ a mecz na Hali Podpromie w Rzeszowie.

Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, promowanie siatkówki jako dyscypliny zespołowej oraz pokazanie kulturalnego dopingu opartego na zasadach fair play,  integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich.  Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.

Najpierw udaliśmy się na kręgielnię.

Lekcja na kręgielni była wspaniałą rozrywką dla naszych dzieci. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Uczniowie świetnie radzili sobie z tą nową dla nich dyscypliną sportu. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Pobyt w kręgielni dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.  Zajęcia zakończyły się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy i nie tylko…Było super!!!

Po udanym pobycie w Galaktyce udaliśmy się na Podpromie na mecz Asseco Resovia  Rzeszów – PSG Stal Nysa.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem kibicowali grającym drużynom a w szczególności drużynie z Rzeszowa. Było mnóstwo pozytywnych emocji związanych z możliwością obserwowania „ żywej „ siatkówki. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla drużyny z Rzeszowa co było dodatkową radością dla nas obserwujących. Kibicowanie takim zawodnikom przy wypełnionej fanami siatkówki  hali Podpromie było ogromną przyjemnością zarówno dla uczniów , jak i dla opiekunów.

Dla większości uczniów  był to pierwszy wyjazd na taką imprezę.

Opracowała: B. S.