• WARSZTATY

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Hłudnie informuje o zorganizowanych warsztatach:

* dla uczniów kl. IV -  VIII  -  w dniu 03.04.2023 roku,  od godziny  8:55 .

Tematy : ”Profilaktyka uzależnień”, „Telefon, mój przyjaciel czy wróg?”.

* dla rodziców uczniów  klasy 0  - w dniu 15 maja 2023 roku, o godz. 15:00.

Tematem będzie: „Wpływ nowych technologii  na rozwój dziecka do 6 roku życia”.

Prosimy o obowiązkową obecność  jednego z rodziców.

• Pierwszaki – czytelnikami biblioteki szkolnej

• Dzień 24.02.2023 r. był dla uczniów klasy pierwszej bardzo ważny, ponieważ wtedy zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Zanim jednak złożyli uroczystą przysięgę bycia wzorem czytelników, wykazali się znajomością: tytułów bajek i baśni, alfabetu oraz cyfr.

Właśnie po wzorowo zdanym „egzaminie na czytelnika” oraz  wysłuchaniu skarg i próśb książek skierowanych do wszystkich czytelników, pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę, w której zobowiązały się respektować prośby książek zawarte w Regulaminie korzystania z biblioteki. Po oficjalnym przyjęciu  do grona czytelników uczniowie klasy I otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Na zakończenie spotkania pierwszaki wyrecytowały wiersze mówiące o tym, co daje książka, do czego książka jest uczniom potrzebna oraz zaśpiewały „Piosenkę o książce”.

Uroczystość pasowania została przygotowana przez opiekuna biblioteki szkolnej. W inscenizacji wzięli udział uczniowie klasy III i V oraz pierwszaki.

• „Wyjazd na Narty”

•  W dniu wyjazdu tj. 31 stycznia  2023 roku , grupa 26 uczniów z naszej szkoły pod opieką opiekunów wynajętym autobusem wyjechała spod szkoły w kierunku stoku Kiczera w Puławach. Po 1,5- godzinnej jeździe byliśmy na miejscu. Warunki do jazdy były wystarczające i zaczęła się nasza przygoda z nartami. Część uczniów doskonaliła swoje umiejętności narciarskie pod okiem opiekunów, a część pod okiem pana Bogusława  i Mateusz stawiała swoje pierwsze kroki na nartach. Całodzienny pobyt w ośrodku narciarskim połączony z nauką jazdy na nartach  to dla młodzieży świetny sposób na kształtowanie swojej sprawności fizycznej, a także charakteru i ambicji. Taki wyjazd sprzyja również integracji młodzieży, ponieważ brali w nim udział uczniowie z różnych klas. Dowiedzieliśmy się również, że aby coś osiągnąć, trzeba walczyć do końca, bo „kto nie próbuje, ten nie ma”. Wszyscy zgodnie uznali wyjazd za bardzo udany. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wspólnej wyprawy.

Wyjazd nie odbyłby się bez opieki nauczycieli – p. B. Skotnickiej, p. R. Gliny, oraz p. K. Toczka. Pomocą organizacyjną i dodatkowa parą oczu na stoku służył również rodzic, p. Lucyna Kondrat. Serdecznie dziękuję.

Opracowała: B. S

• Pozstrzygnięcie konkursu w LO w Dubiecku

• Gratulujemy naszej uczennicy Wiktorii Kałamuckiej zajęcia II miejsca w drugiej edycji konkursu pod hasłem "Matematyczne Boże Narodzenie" w kategorii "Bombka origami" zorganizowanego przez LO im. Ignacego Krasickiego w Dubiecku.

A.D.