• JEDZIEMY DO KINA

• 22 września 2022 roku uczniowie klas IV, V, VII, VIII wraz z opiekunami wybrali się do kina „Milenium” w Rzeszowie. Dokładnie o 9:20 byliśmy już na miejscu, kupiliśmy popcorn i coca colę i zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Film Pt.: „King – mój przyjaciel lew”, to bardzo wzruszająca opowieść o rodzeństwie Inez i Alex. W domu znaleźli mała lwiątko poszukiwane przez różne organizacje. Brat i siostra postanowili pomóc zwierzęciu wrócić do jego prawdziwego domu. Opieka nad lwiątkiem, a także znalezienie mu domu pozwoliła rodzeństwu pogodzić się ze śmiercią ich mamy. Film był bardzo wzruszający, wiec niejeden  widz uronił łezkę.

Po skończonym seansie mieliśmy czas aby zaspokoić nasze brzuszki. Do domu dotarliśmy pełni wrażeń, a zarówno szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tej wycieczce.

• Jesień w naturze – szkolny konkurs plastyczny i fotograficzny UWAGA!!! KONKURS!!!

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym pt. „Jesień w naturze”.

Konkurs plastyczny jest adresowany do uczniów klas: 0-4

Zadaniem uczniów biorących udział konkursie plastycznym jest przygotowanie  z naturalnych materiałów postaci „pani Jesieni”. Praca ma mieć formę przestrzenną. Wysokość postaci: od 40 cm do 1m. Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. Pracę można wykonać samodzielnie bądź  w zespołach dwuosobowych, np. rodzeństwo.

Konkurs fotograficzny jest adresowany do uczniów klas: 5 -8

Zadaniem uczniów biorących w konkursie fotograficznym jest przygotowanie od 3-5 fotografii w formacie 20x30cm ukazujących jesień w naturze. Liczymy na oryginalne i ciekawe ujęcia.

Termin  przygotowania prac: 12.10.2022r.

Prace należy składać u wychowawców klas lub w bibliotece szkolnej.

Prace biorące udział w konkursach zostaną zaprezentowane na szkolnej  wystawie.

Dla uczestników konkursów przewidziano pamiątkowe dyplomy,  symboliczne upominki oraz punkty dodatnie za zaangażowanie w życie szkoły.

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach i rozwijania swoich umiejętności i zdolności plastycznych oraz fotograficznych.

Organizatorzy: Barbara Skarbek-Kostka, Maria Kipisz, Bożena  Walus, Beata Kondrat, Renata Glina

• „Ballady i romanse” A. Mickiewicza – 11.edycja Narodowego Czytania

• W bieżącym roku po raz jedenasty odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej edycji były „Ballady i romanse” A. Mickiewicza – zbiór 14 utworów wydanych w Wilnie w 1822r. i uznawanych za symboliczny początek epoki romantyzmu.

Poetycki tom, opublikowany 200 lat temu, był artystycznym manifestem i przełomowym dziełem w historii polskiej literatury. Mickiewicz, czerpiąc z ludowej wyobraźni i legend, w „Balladach i romansach” połączył świat realny  z nadprzyrodzonym. Zawierające w sobie elementy grozy i humoru utwory niosą również przesłanie moralne, odwołują się do uczuć, wrażliwości odbiorców oraz do ich wyobraźni.

Do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania dołączyła  po raz kolejny nasza szkoła. W dniu 26 września na szkolnej scenie zostały zaprezentowane wybrane ballady naszego  wieszcza narodowego.

Uczniowie klasy IV przygotowali  inscenizację ballady „Pani Twardowska”. Prezentację  postaci z utworu „Powrót taty” mieliśmy okazję obejrzeć w wykonaniu uczniów klasy V. Treści ballad: „Romantyczność”, „Świtezianka” i „Lilje” przybliżyli nam uczniowie klas siódmej i ósmej.

Wydarzenie to było doskonałą okazją do propagowania czytelnictwa oraz poznawania klasycznych dzieł polskiej literatury.

B.Skarbek-Kostka

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

• Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 1 września 2022 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2022/2023.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 przemarszem spod szkoły z Pocztem Sztandarowym na Mszę Świętą do kościoła.  Po zakończonej uroczystości w kościele wróciliśmy do szkoły.

Do zebranych na auli głos zabrał Dyrektor Szkoły – który serdecznie powitali wszystkich zebranych –  w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Przedstawił wychowawców klas i nowych w naszej szkole nauczycieli. Przypomniał również o zachowaniu bezpieczeństwa przez uczniów w drodze do i ze szkoły.

Życzył uczniom  wielu sukcesów w nowym roku, aby przebywanie w szkole sprawiała im dużo przyjemności; a nauczycielom natomiast dużo cierpliwości i satysfakcji ze współpracy z uczniami.

Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.