• „Jesień w naturze” – rozstrzygnięcie konkursów

Takie hasło stanowiło myśl przewodnią konkursów: plastycznego oraz fotograficznego zorganizowanych w  naszej szkole.

W ramach konkursu plastycznego  uczniowie klas od 0-4 przygotowywali sylwetki Pani Jesieni wykonane z naturalnych materiałów. Pomysł cieszył się wśród młodszych dzieci dużym zainteresowaniem – do konkursu zgłoszono 17 pięknych prac. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i oryginalnością. Przygotowane sylwetki były bardzo piękne, wykonane z dbałością o każdy szczegół, niesamowicie pomysłowe i niezwykle barwne. Jury, rozstrzygając konkurs, podjęło decyzję o przyznaniu wszystkim uczestnikom równorzędnych nagród.

Do konkursu fotograficznego zgłosiło się dwoje uczniów, którzy postanowili utrwalić piękno jesiennej przyrody w kadrze. Oni również otrzymali równorzędne nagrody za udział                   w konkursie.

Wszystkim uczestnikom obydwu konkursów gratulujemy pięknych prac, dziękujemy za zaangażowanie i pochwalenie się  swoimi talentami, a drzemią w Was ogromne możliwości.

Prace konkursowe można oglądać na szkolnej wystawie. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz  drobne upominki.

• ZAELEKTRYZOWANI ... fotogaleria

• W dniu 6 października 2022 roku  odbył się w naszej szkole pokaz pt. ”Zaelektryzowani – fizyka wszędzie styka”. Pan prowadzący, który przyjechał do nas z Lublina  pokazał wiele ciekawych eksperymentów, m.in. z ciekłym azotem, wodorem i powietrzem. Przedstawienie było bardzo ciekawe i edukacyjne.

J.SZ.

• „Twój głos jest ważny” – Dzień Samorządności w naszej szkole

Tegorocznym wyborom do Samorządu Szkolnego  przyświecało hasło: „Twój głos jest ważny”.

Oficjalne głosowanie odbyło się w naszej szkole w dniu 19 września 2022r. Nad jego przebiegiem i prawidłowością  czuwała powołana Komisja Wyborcza.

Dzień wyborczy został poprzedzony starannie przygotowaną kampanią wyborczą prowadzoną przez zgłoszonych kandydatów. Zgodnie z opracowaną przez uczniów klasy ósmej pod okiem nauczyciela Wiedzy o Społeczeństwie – pana Wiktora Niemca, procedurą wyborczą, kandydatami do Samorządu Szkolnego mogli być uczniowie z klas VII i VIII. Zgłoszeni kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze na plakatach oraz podczas apelu szkolnego.

Wytyczne zawarte w  procedurze wyborczej zakładały że, wybory do Samorządu Szkolnego miały charakter powszechny, tzn. brali w nich udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Głosujący otrzymali stosowne karty  do głosowania i korzystając z odpowiednio przygotowanych stanowisk do głosowania, mogli oddać swój głos  na wybranego  kandydata. Po głosowaniu karty wrzucane były do urny. Po zakończeniu wyborów, czuwająca nad prawidłowością ich przebiegu Komisja Wyborcza, otworzyła urnę i dokonała podliczenia głosów. Z prac komisji został sporządzony protokół, który uwzględniał liczbę oddanych głosów, w tym głosów ważnych nieważnych oraz  nazwiska kandydatów z ilością oddanych na nich głosów.

Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największym zaufaniem społeczności uczniowskiej cieszy się uczeń klasy 8 – Kacper Kuźmik, który został Przewodniczącym Samorządu Szkolnego.

Wyłonieni zostali również pozostali  kandydaci do pełnienia następujących funkcji w samorządzie:

Zastępca Przewodniczącego            – Izabela Duda

Sekretarz                                          – Joanna Szpiech

Skarbnik                                           – Amelia Kudzia

Członkowie                                       – Milena Naleśnik

– Maja Barnaś

– Szymon Szpiech

Nowemu Samorządowi Szkolnemu gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnych stanowisk.

Opiekunowie SU: Barbara Skarbek-Kostka

Krzysztof Toczek