• ZAELEKTRYZOWANI ... fotogaleria

          • W dniu 6 października 2022 roku  odbył się w naszej szkole pokaz pt. ”Zaelektryzowani – fizyka wszędzie styka”. Pan prowadzący, który przyjechał do nas z Lublina  pokazał wiele ciekawych eksperymentów, m.in. z ciekłym azotem, wodorem i powietrzem. Przedstawienie było bardzo ciekawe i edukacyjne.

            J.SZ.

          • „Twój głos jest ważny” – Dzień Samorządności w naszej szkole

          •  

            Tegorocznym wyborom do Samorządu Szkolnego  przyświecało hasło: „Twój głos jest ważny”.

            Oficjalne głosowanie odbyło się w naszej szkole w dniu 19 września 2022r. Nad jego przebiegiem i prawidłowością  czuwała powołana Komisja Wyborcza.

            Dzień wyborczy został poprzedzony starannie przygotowaną kampanią wyborczą prowadzoną przez zgłoszonych kandydatów. Zgodnie z opracowaną przez uczniów klasy ósmej pod okiem nauczyciela Wiedzy o Społeczeństwie – pana Wiktora Niemca, procedurą wyborczą, kandydatami do Samorządu Szkolnego mogli być uczniowie z klas VII i VIII. Zgłoszeni kandydaci zaprezentowali swoje programy wyborcze na plakatach oraz podczas apelu szkolnego.

            Wytyczne zawarte w  procedurze wyborczej zakładały że, wybory do Samorządu Szkolnego miały charakter powszechny, tzn. brali w nich udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Głosujący otrzymali stosowne karty  do głosowania i korzystając z odpowiednio przygotowanych stanowisk do głosowania, mogli oddać swój głos  na wybranego  kandydata. Po głosowaniu karty wrzucane były do urny. Po zakończeniu wyborów, czuwająca nad prawidłowością ich przebiegu Komisja Wyborcza, otworzyła urnę i dokonała podliczenia głosów. Z prac komisji został sporządzony protokół, który uwzględniał liczbę oddanych głosów, w tym głosów ważnych nieważnych oraz  nazwiska kandydatów z ilością oddanych na nich głosów.

            Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że największym zaufaniem społeczności uczniowskiej cieszy się uczeń klasy 8 – Kacper Kuźmik, który został Przewodniczącym Samorządu Szkolnego.

            Wyłonieni zostali również pozostali  kandydaci do pełnienia następujących funkcji w samorządzie:

            Zastępca Przewodniczącego            – Izabela Duda

            Sekretarz                                          – Joanna Szpiech

            Skarbnik                                           – Amelia Kudzia

            Członkowie                                       – Milena Naleśnik

                                                                     – Maja Barnaś

                                                                     – Szymon Szpiech

            Nowemu Samorządowi Szkolnemu gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnych stanowisk.

                                                                                   Opiekunowie SU: Barbara Skarbek-Kostka

                                                                                                                      Krzysztof Toczek

             

          • JEDZIEMY DO KINA

          • 22 września 2022 roku uczniowie klas IV, V, VII, VIII wraz z opiekunami wybrali się do kina „Milenium” w Rzeszowie. Dokładnie o 9:20 byliśmy już na miejscu, kupiliśmy popcorn i coca colę i zajęliśmy miejsca w sali kinowej. Film Pt.: „King – mój przyjaciel lew”, to bardzo wzruszająca opowieść o rodzeństwie Inez i Alex. W domu znaleźli mała lwiątko poszukiwane przez różne organizacje. Brat i siostra postanowili pomóc zwierzęciu wrócić do jego prawdziwego domu. Opieka nad lwiątkiem, a także znalezienie mu domu pozwoliła rodzeństwu pogodzić się ze śmiercią ich mamy. Film był bardzo wzruszający, wiec niejeden  widz uronił łezkę.

            Po skończonym seansie mieliśmy czas aby zaspokoić nasze brzuszki. Do domu dotarliśmy pełni wrażeń, a zarówno szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tej wycieczce.  

          • Jesień w naturze – szkolny konkurs plastyczny i fotograficzny UWAGA!!! KONKURS!!!

          •  

            Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym pt. „Jesień w naturze”.

            Konkurs plastyczny jest adresowany do uczniów klas: 0-4

            Zadaniem uczniów biorących udział konkursie plastycznym jest przygotowanie  z naturalnych materiałów postaci „pani Jesieni”. Praca ma mieć formę przestrzenną. Wysokość postaci: od 40 cm do 1m. Liczymy na Waszą kreatywność i pomysłowość. Pracę można wykonać samodzielnie bądź  w zespołach dwuosobowych, np. rodzeństwo.

            Konkurs fotograficzny jest adresowany do uczniów klas: 5 -8

            Zadaniem uczniów biorących w konkursie fotograficznym jest przygotowanie od 3-5 fotografii w formacie 20x30cm ukazujących jesień w naturze. Liczymy na oryginalne i ciekawe ujęcia.

            Termin  przygotowania prac: 12.10.2022r.

            Prace należy składać u wychowawców klas lub w bibliotece szkolnej.

            Prace biorące udział w konkursach zostaną zaprezentowane na szkolnej  wystawie.

            Dla uczestników konkursów przewidziano pamiątkowe dyplomy,  symboliczne upominki oraz punkty dodatnie za zaangażowanie w życie szkoły.

            Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach i rozwijania swoich umiejętności i zdolności plastycznych oraz fotograficznych.

             

            Organizatorzy: Barbara Skarbek-Kostka, Maria Kipisz, Bożena  Walus, Beata Kondrat, Renata Glina

          • „Ballady i romanse” A. Mickiewicza – 11.edycja Narodowego Czytania

          • W bieżącym roku po raz jedenasty odbyło się Narodowe Czytanie pod patronatem Pary Prezydenckiej. Lekturą tegorocznej edycji były „Ballady i romanse” A. Mickiewicza – zbiór 14 utworów wydanych w Wilnie w 1822r. i uznawanych za symboliczny początek epoki romantyzmu.

            Poetycki tom, opublikowany 200 lat temu, był artystycznym manifestem i przełomowym dziełem w historii polskiej literatury. Mickiewicz, czerpiąc z ludowej wyobraźni i legend, w „Balladach i romansach” połączył świat realny  z nadprzyrodzonym. Zawierające w sobie elementy grozy i humoru utwory niosą również przesłanie moralne, odwołują się do uczuć, wrażliwości odbiorców oraz do ich wyobraźni.

            Do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania dołączyła  po raz kolejny nasza szkoła. W dniu 26 września na szkolnej scenie zostały zaprezentowane wybrane ballady naszego  wieszcza narodowego.

            Uczniowie klasy IV przygotowali  inscenizację ballady „Pani Twardowska”. Prezentację  postaci z utworu „Powrót taty” mieliśmy okazję obejrzeć w wykonaniu uczniów klasy V. Treści ballad: „Romantyczność”, „Świtezianka” i „Lilje” przybliżyli nam uczniowie klas siódmej i ósmej.

            Wydarzenie to było doskonałą okazją do propagowania czytelnictwa oraz poznawania klasycznych dzieł polskiej literatury.

             

                                                                                              B.Skarbek-Kostka

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 1 września 2022 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2022/2023.

            Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 9:00 przemarszem spod szkoły z Pocztem Sztandarowym na Mszę Świętą do kościoła.  Po zakończonej uroczystości w kościele wróciliśmy do szkoły.

            Do zebranych na auli głos zabrał Dyrektor Szkoły – który serdecznie powitali wszystkich zebranych –  w szczególności uczniów, którzy po raz pierwszy przyszli do szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne. Przedstawił wychowawców klas i nowych w naszej szkole nauczycieli. Przypomniał również o zachowaniu bezpieczeństwa przez uczniów w drodze do i ze szkoły.

            Życzył uczniom  wielu sukcesów w nowym roku, aby przebywanie w szkole sprawiała im dużo przyjemności; a nauczycielom natomiast dużo cierpliwości i satysfakcji ze współpracy z uczniami.

            Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

          • Stypendia szkolne 2022/23

          •  

               Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Nozdrzcu informuje, że
            w dniach od 01.09.2022 r. do 15.09.2022 r. przyjmuje wnioski na stypendium szkolne na rok szkolny 2022/23.

                      Kryterium dochodowe uprawniające do otrzymania stypendium to kwota 600 zł netto miesięcznie na każdego członka rodziny. Obowiązuje dochód z miesiąca sierpnia 2022 r. Do dochodu nie wliczamy 500 +. Stypendium nie przysługuje uczniom klas zerowych.

                     Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy w Nozdrzcu lub w pokoju nr 19 oraz pod nr tel. 13 4398020 wew. 43.

          • Nasze szkolne „prymusy” z VII i VIII klasy na kolonii we Władysławowie

          •  

             

             

            Dzięki inicjatywie Pana Wójta Stanisława Żelaznowskiego, 23 gminnych „prymusów” z klas VII – VIII (z sześciu szkół podstawowych z terenu Gminy Nozdrzec) mogło wyjechać w dniach 19 – 28 lipca b.r. na kolonię do Władysławowa. Szkołę w Hłudnie reprezentowała liczna grupa -  6 uczennic: Anna i Weronika Kurdziel, Aleksandra Domaradzka, Wiktoria Martowicz, Faustyna Kałamucka, Milena Obłój.

            Program tej kolonii był wyjątkowo bogaty, gdyż prócz kąpieli morskich i słonecznych na miejscowej plaży, czy też wielu spacerów po samym Władysławowie (m.in. Ośrodek Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo”, Aleja Gwiazd Sportu, czy też inne miejscowe atrakcje) organizowane były ciekawe wycieczki do atrakcyjnych turystycznie okolicznych miejscowości:

            • Gdańsk (Stare Miasto, Długi Targ, Kościół Mariacki, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Westerplatte, Park w Oliwie i miejscowa Katedra ze słynnymi organami)
            • Hel (Cypel Mierzei Helskiej, Fortyfikacje obronne, Port, Molo)
            • Rozewie (Latarnia Morska)
            • Jastrzębia Góra ( „Północny Kraniec Polski”, Promenada Światowida)
            • Puck („miejsce zaślubin Polski z Morzem” w 1920 r., Molo, Port, Katedra, Rynek)
            • Wejherowo (Zespół Pałacowo – Parkowy, ratusz, pomnik Jakuba Wejhera)

            Wiele wrażeń dostarczył też „kolonistom” rejs statkiem po otwartym morzu.

            Podczas turnusu organizowane były dyskoteki i kursy tańców integracyjnych (np. „Belgijka”, „Kowbojka”, „Makarena”, „Lambada”), różnorodne zawody, konkursy i imprezy kulturalne, w których nasi koloniści z Gminy Nozdrzec byli bardzo aktywni, odnosili też w nich sukcesy:

            • indywidualny wielobój sportowy o tytuł „Kolonijnego Mistrza Sportu”
            • „Mam talent” (II miejsce Wiktorii Martowicz);
            • konkurs plastyczny „Gdańsk moimi oczami”
            • konkurs „Święto makijażu i fryzury”
            • „Randka w ciemno”
            • tytuł „miss” i „mistera” kolonii

            W ramach zajęć programowych w ciągu całego turnusu realizowany był też program profilaktyczny:

            • „Zapoznanie z przepisami BHP, oraz zasadami zachowania w różnorodnych sytuacjach zagrożeń”;
            • „Integracja i nawiązywanie pozytywnych relacji rówieśniczych”;
            • „Zdrowy tryb życia i zdrowy styl odżywiania”;
            • „Radość bez alkoholu”;
            • „Uzależnienia” (od czego?; dlaczego?; z jakim skutkiem?).

            Systematycznie był także organizowany konkurs porządku i czystości w pokojach.

            Warto zaznaczyć, że „kolonistki” z Hłudna (podobnie zresztą jak i wszyscy pozostali „koloniści” z Gminy Nozdrzec) były wzorem do naśladowania dla wszystkich pozostałych (ogółem na kolonii przebywało 50 uczestników). Były zdyscyplinowane, pomocne i aktywne w różnych zajęciach, zabawach i konkursach. Utrzymywały także wyjątkową czystość i porządek w swoich pokojach.

            W tym miejscu ogromne podziękowania dla Wójta Gminy Nozdrzec Pana Stanisława Żelaznowskiego za inicjatywę, decyzję i pełne sfinansowanie tej wyjątkowo atrakcyjnej i wartościowej kolonii. Pozwoliła ona bowiem przybliżyć naszym „gminnym prymusom” piękno naszej ojczyzny, „aktywnie” odpocząć, dostarczyć wielu wspaniałych wrażeń i przeżyć, wzbogacić wiedzę uczniów, pozwoliła też nawiązać wiele ciekawych nowych znajomości. Taka inicjatywa jest jednocześnie wartościową motywacją do solidnego wykonywania swych obowiązków szkolnych przez uczniów.

            Małgorzata i Adam Świder - opiekunowie

          • Uroczyste pożegnanie ze szkołą

          • Uczniowie klasy ósmej naszej szkoły uroczyście zakończyli dziewięcioletni okres nauki w szkole podstawowej z udziałem rodziców i siódmoklasistów. Po pożegnalnej Mszy św. w kościele, wszyscy zebrali się na małej sali gimnastycznej. Uroczystość zaczęła się od występu młodszych kolegów, żegnających absolwentów śpiewem i tańcem. Ósmoklasiści zaczęli swój występ od zatańczenia poloneza, następnie były podziękowania zakończone piosenką "Ostatni raz z klasą". Po części artystycznej odbyło się wręczenie świadectw i listów gratulacyjnych dla rodziców. Jeszcze sesja zdjęciowa pod popiersiem patrona szkoły i czas rozwinąć skrzydła. 

          • WILK I KAPTURKI

          • Uczniowie klasy czwartej przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację baśni o Czerwonym Kapturku w nieco zmienionej wersji. Wilk jeden, Kapturki 4 z różnych stron świata, w tym z Ukrainy, jak również mama, babcia pokrótce opowiedzieli historię o wilku, który wypił krople na sen i śnił. 

          • Niezapomniany wyjazd do Energylandii

          • W dniu 8 czerwca 20222 r. uczniowie  naszej szkoły oraz rodzice i zaproszeni  z innych szkół koledzy udali się na jednodniową wycieczkę do największego Parku Rozrywki w Polsce – Energylandii.

            Podczas wyjazdu opiekę nad grupami sprawowali: Barbara Skarbek-Kostka, Renata Glina, Jolanta Szpiech, Wiktor Niemiec oraz rodzice towarzyszący najmłodszym uczestnikom.

            Po bezpiecznym dotarciu na miejsce i załatwieniu wszelkich formalności podekscytowani wycieczkowicze przekroczyli bramy Energylandii. I choć  początkowo pogoda spłatała figla, oferując atrakcję w postaci rzęsistego deszczu, to nie była wstanie pokrzyżować wycieczkowych planów ani zgasić ogromnych emocji.

            Uczniowie  w towarzystwie opiekunów oraz rodziców mogli swobodnie korzystać z oferowanych przez park atrakcji, a trzeba przyznać, że oferta jest niezwykle bogata i urozmaicona oraz dostosowana do wszystkich grup wiekowych. Każdy znalazł coś dla siebie. Młodsi  ciekawie spędzali  czas, korzystając z atrakcji oferowanych przez Bajkolandię, Strefę familijną, Water Park czy Smoczy Gród. Doskonale bawili się na karuzelach, mini coasterach, autkach, samochodzikach, torach wyścigowych, czy pływając łódeczkami i zwiedzając tropikalną wyspę oferującą mnóstwo atrakcji i zakątków oraz wodnych zabaw. Dodatkową atrakcją, dostarczającą wielu niezapomnianych wrażeń, były dwukrotne wizyty  w nowoczesnym kinie 7 D.

            Starsi, spragnieni mocnych wrażeń i niesamowitych doznań oraz ogromnej dawki adrenaliny i zabawy na najwyższych obrotach, korzystali z toru Moy Formuła Autodrom oraz ekstremalnych urządzeń, w tym najszybszych Roller Coasterów, m.in.  z Mega Coastera Hyperion- mierzącego ponad 60 metrów wysokości i jadącego z maksymalną prędkością dochodzącą do 110 km/h.

            Miłośnicy fantasy mieli możliwość udania się do Smoczego Grodu- miejsca magicznego, przypominającego miasteczko z „Władcy pierścieni”. Stylizowane uliczki zdobione pochodniami, epokowa architektura, ruiny kosztownych zamków, piękne dekoracje, a wszystko wykonane z drewna i z kamienia. Pobyt w tym miejscu pozwalał zapomnieć o czasie rzeczywistym i przenieść się w odległą przeszłość.

            Około godziny 13.00 uczestnicy wycieczki zebrali się w Restauracji Widokowej na wspólny obiad. Posiłek szybko został skonsumowany ( dlatego, że był bardzo smaczny!!!), a uczniowie ponowie udali się do parku, aby jak najdłużej móc korzystać z jego atrakcji.

            „Wycieczkowicze”  nie kryli rozczarowania, kiedy nadeszła godzina powrotu. Zgodnie deklarowali, że pobyt w Energylandii był dla nich bardzo udany i są z niego „mega” zadowoleni. Niektórzy twierdzili, że był to ich „najwspanialszy w życiu dzień” i najlepsza wycieczka, na jakiej byli.

            Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i szczęśliwi, z postanowieniem powrotu do Energylandii, opuścili to miejsce i wrócili do domu.

            Na parkingu szkolnym czekali na nich rodzice, którzy odebrali swoje pociechy. Wyjazd okazał się być bardzo udanym, bo już na parkingu dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami z rodzicami i były to wrażenia bardzo pozytywne. Również rodzice uczestniczący w wyjeździe  byli bardzo zadowoleni.

            Wyjazd dał szansę, aby pokonać własne lęki i ograniczenia oraz odkryć swoje możliwości. Był też sposobnością do integracji oraz do poznania zasad bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. A nade wszystko był doskonałym sprawdzianem możliwości fizycznych i aktywną formą spędzenia czasu.

            B. Skarbek-Kostka

          • Spotkanie z pszczelarzem

          • W dniu 8 czerwca gościliśmy w naszej szkole pana Barana, miłośnika pszczół i pszczelarza, który opowiadał dzieciom o  roli tych pożytecznych owadów w przyrodzie i  życiu człowieka. Słuchacze  poznali zasady funkcjonowania ula, sposoby pozyskiwania miodu. Dzięki akcesoriom pszczelarza ( wśród nich ramka z żywymi owadami), można było z bliska dokładnie wszystkiemu się przyjrzeć. Na koniec każdy mógł skosztować świeżego miodu. Dziękujemy za ciekową i pouczającą prelekcję.

          • Wyjazdowy Dzień Dziecka

          • W dniu 3 czerwca uczniowie naszej szkoły wybrali się do parku trampolin Grawitacja w Rzeszowie, aby w ten sposób obchodzić święto dzieci.

            O godz. 10.30 wyjechaliśmy 2 autokarami, droga minęła szybko i spokojnie. Na miejscu, zanim zaczęła się zabawa, trzeba było nabyć odpowiednie skarpety i wysłuchać instrukcji korzystania z zasobów parku.

            Potem zaczęła się zabawa. Dla odważnych był park linowy, tylko nieliczni przeszli całą trasę. Dwie godziny zabawy minęły brdzo szybko.

             W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Kąkolówce pod lasem w punkcie widokowym, gdzie można było chwilę odpocząć, poobserwować okolicę przez lunetę, pohuśtać się, zjechać na tyrolce, ale przede wszystkim zjeść pizzę.

            Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.

            Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie wyjazdu.

            Szymon Jarema

             Dzięki  rodzicom i wielkiemu zaangażowaniu Pani Agnieszki pobyt w parku trampolin Grawitacja dostarczył wielu emocji i wrażeń, a pizza na tarasie widokowym w Kąkolówce smakowała wyśmienicie.

          • JADŁOSPIS

          • PONIEDZIAŁEK 6.05.2022 R.

             

            ZUPA OGÓRKOWA Z RYŻEM I FILETEM (włoszczyzna, mąka, śmietana*, koper, sól, pieprz), HERBATA Z CUKREM I CYTRYNA

             

            WTOREK 7.05.2022 R.

             

            MAKARON Z SOSEM BOLOŃSKIM (makaron, mąka, ser żółty, pulpa pomidorowa, oliwa, oregano, filet z kurczaka, czosnek, sól, pieprz),  KOMPOT OWOCOWY

             

            ŚRODA 8.05.2022 R.

             

            ZUPA BROKUŁOWA (włoszczyzna, filet, makaron, mąka, sól, pieprz, serek śmietankowy, koper)  CHLEB (maka), HERBATA Z CUKREM I CYTRYNĄ

             

            CZWARTEK 9.05.2022 R.

             

            UDKO ( papryka, olej, sól, pieprz, czosnek, kminek), RYŻ Z MASŁEM, FASOLKA SZPARAGOWA Z OLIWA I CZOSNKIEM, KOMPOT OWOCOWY

             

            PIĄTEK 10.05.2022 R.

             

            PIEROGI RUSKIE Z MASŁEM (mąka, jajka, sól, pieprz, masło)  , HERBATA Z CUKREM I CYTRYNĄ

             

             

            * alergeny

          • Sptkanie z bohaterami bajki w Wesołej

          • W dniu 31 maja uczniowie naszej szkoły skorzystali z gościnności SP nr 1 w Wesołej i obejrzeli wystawę malarstwa Zdzisława Kudły, współautora postaci Bolka i Lolka, który pochodzi w Wesołej. Mieli okazję również zrobić sobie zdjęcie z postaciami z kreskówki. Na koniec był wpis do księgi pamiątkowej i powrót do szkoły. Dziękujemy