• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

          •     21 marca obchodzony jest  Światowy Dzień Zespołu Downa. Data - 21 marca - nie jest przypadkowa. Zespół Downa polega bowiem na tym, że w 21. parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy.

             Na znak solidarności z nimi i ich rodzinami ubiera się w tym dniu 2 skarpetki nie do pary, stąd nazwa. Młodzież naszej szkoły również okazała solidarność, co widać na dołączonych zdjęciach.

          • Witamy wiosnę: wierszem i piosenką

          • Nieśmiało, powolutku zbliża się wiosna. Bardzo za nią tęskniliśmy, dlatego uczniowie kl. 0,I,II i III przygotowali jej huczne powitanie.

            19 marca 2021r. tradycyjnie świętowaliśmy przyjście wiosny. Powitaliśmy ją wierszami, piosenkami i pięknymi pracami plastycznymi. Uczniowie kl. I uczcili jej nadejście częścią artystyczną pt.„ Wiosna tuż, tuż…”. W dalszej części obchodów „Dnia Wiosny” odbył się konkurs muzyczny oraz recytatorski. Rozstrzygnięty został również, ogłoszony wcześniej, konkurs plastyczny. W pierwszym z nich najpiękniej zaprezentowali się: Milenka Banaś (kl. I), Ola Obłój („O”), Gabryś Barnaś (kl. I), Wiktoria Kałamucka (kl. III) oraz Emilka Kondrat („O”). W konkursie recytatorskim bezkonkurencyjnie zwyciężyła Sabinka Baran („O”). Na szczególną uwagę zasługuje konkurs plastyczny, w którym brali udział niemal wszyscy uczniowie najmłodszych klas. Zimowe dekoracje zastąpiły pomysłowe i przepięknie wykonane portrety Pani Wiosny. I tak oto zrobiło się kolorowo i radośnie, bowiem wystawa tych fantastycznych prac zdobi naszą szkołę. Najpiękniejsze prace wykonali: Michał Bobola (kl. I), Kacper i Gracjan Dudek („O”) i Nikola Kozdraś (kl. III).

            W tym dniu towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Jesteśmy pewni, że taka też będzie wiosna i że zostanie z nami na dobre.

             

            B. Walus

          • DZIEŃ KOTA I DINOZAURA

          • Od  połowy stycznia uczniowie naszej szkoły przygotowywali prace konkursowe z okazji Dnia Kota oraz Dnia Dinozaura. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród przedszkolaków, którzy wszyscy przygotowali piękne prace przedstawiające kotki, jak i wśród uczniów klas I, II i III, a także klas V i VI. Na konkurs wpłynęło prawie 40 prac, ponieważ spora grupa uczestników postarała się o przygotowanie więcej niż jednej pracy konkursowej. Jury w składzie: Barbara Skarbek-Kostka, Helena Gładysz, Elżbieta Fara –Kałamucka oraz Maria Kipisz, miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Przygotowane prace były bardzo piękne, staranne i pomysłowe. Uczniowie wykazali się wielkimi umiejętnościami artystycznymi, talentem plastycznym oraz oryginalnością. Udowodnili, że można wykonać piękną pracę, wykorzystując rzeczy i materiały, które przeznaczone są do recyklingu. Uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych prac. Wszyscy zostali nagrodzeni symbolicznymi dyplomami, zaś najmłodsi otrzymali również  drobne upominki.

            Wśród najmłodszych – klasa „0”  wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Sabina Baran

            II miejsce – Emilia Kondrat

            III miejsce – Julia Dmitrzak

            Klasa I

            I miejsce – Michał Bobola

            II miejsce – Oliwia Karaś

            III  miejsce – Julia Kłak

            Klasa II

            I miejsce – Szymon Szpiech

            II miejsce – Jakub Kuźmik

            III miejsce – Szymon Kondrat

            Klasa III

            I miejsce – Szymon Jarema

            II miejsce – Zuzanna Gładysz

             Wśród starszych – uczniowie klas V i  VI

            Kategoria: Koty

            I miejsce – Miłosz Pęcherek

            II miejsce- Milena Naleśnik

            III miejsce – Marlena Kłak

            Kategoria:  Dinozaury

            I miejsce – Joanna Szpiech

            II miejsce – Kacper Kuźmik

            III miejsce – Filip Czopor

            Jeszcze raz gratulujemy wszystkim  i  zachęcamy  do udziału w następnych konkursach.

          • Wreszcie prawdziwa zima. Pogoda idealna na zabawę na świeżym powietrzu i kulig.

          • 22 lutego 2021 roku dzieci wraz z wychowawczyniami klas 0, I, II i III uczestniczyły w kuligu. Przed szkołą czekały doczepione do ciągnika dwie pary sań. Po zajęciu miejsc sprawnie ruszyliśmy „w podróż”. Ze względów bezpieczeństwa nasza wyprawa odbyła się w okolicach szkoły. Była to ogromna atrakcja dla naszych uczniów. Po przejażdżce, wykorzystując piękną słoneczną pogodę i duuuże ilości śniegu, dzieci oddały się zimowemu szaleństwu.

                                                                                                                                B. Walus

          • Konkurs plastyczny „Zabytki Gminy Nozdrzec”

          • Gmina Nozdrzec jest z pewnością jedną z najpiękniejszych gmin w Polsce. Każda z miejscowości, w tym urokliwym zakątku naszego kraju szczyci się bogatą historią, tradycją, znacznym dorobkiem kulturowym i społecznym, wypracowanym przez wiele pokoleń mieszkańców. Znajdują się tutaj liczne zabytki, które stanowią element naszego dziedzictwa. Dokumentują przeszłą działalność naszych przodków oraz identyfikują społeczność lokalną, tworząc naszą tożsamość.

            Konkurs organizowany jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Nozdrzcu, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Nozdrzec Stanisława Żelaznowskiego i ma na celu m.in. rozbudzanie i zgłębianie poczucia tożsamości regionalnej, wzbudzenie zainteresowania młodego pokolenia materialną spuścizną naszych przodków, pobudzenie wrażliwości na otaczające piękno, wzbudzenie inwencji twórczych oraz zaoferowanie ambitnego spędzania wolnego czasu.

            Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem, który znajduje się poniżej

            Regulamin-Konkursu_(1).pdf


            Konkurs plastyczny „Zabytki Gminy Nozdrzec”. | Gmina Nozdrzec

          • Figura ze śniegu

          • Miesiąc styczeń obfitował w śnieg w naszym regionie. Uczniowie klas starszych posłuchali sugestii i korzystając z uroków zimy, wykonali ze śniegu różne figury. Są wśród nich nie tylko bałwanki i bałwany ale również pieski, żółwie, kotki i inne. Podziwiajcie pomysłowość i talent. Zachęcamy do naśladowania do czasu, póki jest z czego lepić. Bo to nie tylko świetna zabawa, ale również zdrowie oraz chwila relaksu i  wytchnienia od zajęć zdalnych.

          • RADOSNE ŚWIĘTA - TWÓRCZE ŚWIĘTA

          • Zachęcamy uczniów klasy szóstej i siódmej do wzięcia udziału w konkursie bożonarodzeniowym, organizowanym przez Liceum Ogólnokszatłcące w Dynowie. W tym roku są 2 kategorie: plastyczna ( kartka) i polonistyczna ( opowiadanie). Szczegóły znajdziecie pod adresem:  http://www.lodynow.pl/konkursbozonarodzeniowy/regulamin.pdf

            Wiecej informacji u opiekunów: B. Skarbek-Kostki i H. Gładysz

          • W świątecznym nastroju…

          • „Święta, święta radości nadszedł czas,

            Święta, święta jest tyle ciepła w nas…”.

            Te słowa świątecznej piosenki doskonale oddają nastrój związany z przygotowaniami do świąt Bożego Narodzenia. Ten optymistyczny i radosny klimat przygotowań towarzyszył uczniom naszej szkoły, którzy znaleźli czas i chęci, aby przygotować piękne prace plastyczne oraz ozdoby świąteczne. Nasi najmłodsi uczniowie – przedszkolaki przepięknie wykonali zimowe pejzaże, zaś starsi uczniowie wykazali się pomysłowością i kreatywnością w przygotowywaniu kartek świątecznych, witraży oraz różnorodnych ozdób i stroików świątecznych. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy udostępnili przygotowane przez siebie prace na szkolną wystawę. To dzięki Wam w szkole zapanował nastrój świąteczny i zrobiło się radośniej.

            Na nadchodzące święta życzymy Wszystkim, aby Boże Narodzenie było czasem autentycznej radości i szczęścia… Do Siego Roku!!!

            B. Skarbek-Kostka

          • Uczniowie klasy pierwszej są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

          • 21 października 2020 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej.

            Świąteczny strój galowy, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

            Dzieci wspaniale zaprezentowały swoją wiedzę, umiejętności recytatorskie i muzyczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.” Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Pana Dyrektora. Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz uczniowskich biretach. Rodzice byli bardzo dumni ze swoich pociech.

            Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki z okazji ślubowania oraz akty pasowania. Po ceremonii pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych.

            Ten dzień na długo pozostanie w pamięci. Miejmy nadzieję,  że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie lata szkolne.

            B. Walus

          • ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

          • 11 listopada to bardzo ważna data w naszym narodowym kalendarzu. Wyznacza ona nowy kierunek w dziejach naszego kraju – jest symbolem wolnej Ojczyzny. I choć od tych wydarzeń upłynęło 102 lata, to pamięć o nich powinna być żywa w sercu każdego Polaka. Ten  ważny i podniosły moment dziejowy znalazł  odzwierciedlenie w licznych opracowaniach naukowych, był przedmiotem analiz historyków, a także znalazł swoje miejsce w literaturze i  sztuce. Bohaterską postawę  twórców niepodległości opiewano w pieśniach i wierszach, tworzono dzieła sztuki , stawiano pomniki. Wszystko po to, aby następne pokolenia Polaków nie zaprzepaściły tak ciężko i boleśnie odzyskanej wolności.

            Dzisiaj w 102 rocznicę Święta Niepodległości chcemy pamiętać, że jesteśmy Polakami, że mamy długą i bogatą historię, i że powinniśmy być dumni z naszych przodków. Powinniśmy także pamiętać o tym, że to my współcześnie jesteśmy odpowiedzialni za naszą Ojczyznę, za wartości, w których zostaliśmy wychowani i za Jej przyszłość. Cyceron napisał: ”Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny”.

            Z okazji tej ważnej  rocznicy uczniowie naszej szkoły przygotowali  piękne prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Wśród nich znalazły się symbole narodowe: godło, flaga oraz kwiaty w barwach narodowych. W ten sposób wyrazili swoją postawę patriotyczną. Przygotowane prace można obejrzeć na szkolnej wystawie zorganizowanej na dolnym korytarzu.

            Wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę, składamy podziękowania.  Ojczyzna  jest naszym wspólnym domem, a troska o Nią naszym zbiorowym obowiązkiem.

            B. Skarbek-Kostka

          • Pamiętamy!

          • Tegoroczny  Dzień Wszystkich Świętych był inny niż te, których dotąd doświadczaliśmy.

            W sercu rodzi się radość, na myśl, że społeczność Szkoły Podstawowej w Hłudnie i Rodzice troszczą się o mogiły nieznanych żołnierzy znajdujące się na cmentarzu w Hłudnie.

            Przygotowali oni piękne wiązanki w narodowych barwach, zapalone zostały znicze.

            GOK i Panie bibliotekarki, zgodnie z wieloletnią tradycją, z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych uwiły piękne wianki na mogiły zmarłych, którzy zasłużyli się dla naszej gminy. Dziękujemy. A.D

          • Prelekcja na temat bezpiecznego korzystania z Internetu

          • W dniu 25 X 2020r. w szkole odbyło się spotkanie klas 0-III mające na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń, które mogą czekać na nie w Internecie oraz poznaniu  zasad bezpiecznego korzystania z niego. Dzieci uczestniczyły w rozmowie i zabawach grupowych. Spotkanie rozpoczęło się zabawą integracyjną z chustą animacyjną.  Następnie prowadząca rozmawiała z dziećmi na temat zalet i korzyści wynikających z korzystania z Internetu /poznanie świata, łatwa komunikacja, zakupy, gry, filmy, opłaty, muzyka/.

            W dalszej części omówiono zagrożenia:

            - dostęp do treski nieodpowiednich,

            - cyberprzemoc czyli nękanie, obrażanie, publikowanie ośmieszających zdjęć, filmów,

            - zawieranie przez dziecko nieodpowiednich znajomości,

            - naruszanie prywatności i kradzież danych.

            Zwracano uwagę, że Internetowe znajomości trzeba zawierać ostrożnie. Zawsze w sytuacjach zagrożenia, dzieci powinny szukać pomocy u rodziców lub nauczycieli.

            Na zakończenie dzieci rozwiązywały krzyżówki „Misja nr 1” i „Misja nr 2” oraz indywidualnie każde dziecko podpisało „UMOWĘ INTERNETOWĄ”, którą zabrało do domu.

             

             

            UMOWA INTERNETOWA

            1. JEŚLI PODCZAS KORZYSTANIA Z INTERNETU COŚ CIĘ ZANIEPOKOI LUB PRZESTRASZY ROZŁĄCZĘ SIĘ I JAK NAJSZYBCIEJ OPOWIEM RODZICOM O TEJ SYTUACJI.
            2. NIE BĘDĘ PODAWAĆ W INTERNECIE SWOJEGO PRAWDZIWEGO IMIENIA I NAZWISKA ANI ŻADNYCH INNYCH DANYCH, TAKICH JAK ADRES, NUMER TELEFONU, NAZWA I ADRES MOJEJ SZKOŁY.
            3. BEZ ZGODY RODZICÓW NIE SPOTKAM SIĘ Z NIKIM, KOGO POZNAŁEM PRZEZ INTERNET.
            4. NIE BĘDĘ ODPOWIADAĆ NA ODRAŹLIWE WIADOMOŚCI. OBIECUJĘ, ŻE SAM W CZASIE KORZYSTANIA Z SIECI NIE BĘDĘ POSŁUGIWAĆ SIĘ WULGARNYM JĘZYKIEM.
            5. BĘDĘ UWAŻAĆ, ŻEBY NIE SPĘDZAĆ ZBYT DUZO CZASU W  INTERNECIE.

             

             

            MÓJ PODPIS

            UCZEŃ SZKOŁY

             

             

            E.F.K

          • DZIEŃ ORIGAMI

          • 24 października przypada Światowy Dzień Origami. ORIGAMI jest sztuką składania papieru, pochodzącą z Dalekiego Wschodu uczącą, w jaki sposób ze składanej kartki papieru, bez przecinania jej czy klejenia, wydobyć kształty zwierząt, kwiaty, ozdoby, czy inne figury geometryczne. Powstała w Japonii nazwa pochodzi od połączenia dwóch słów ORI – zginać i KAMI – papier. Przy składaniu papieru należy zachować spokój, dokładność i cierpliwość.

            Do święta przyłączyli się także uczniowie naszej szkoły, którzy pobawili się składaniem papieru i wykonali różne figury: od łabędzia wykonanego z origami przestrzennego, przez figury zwierząt (koty, ryby, węże, łabędzie, żurawie), kwiaty i przedmioty takie jak łódki, samoloty czy serca.

            Dzień Orgiami miał charakter konkursu, więc każdy uczestnik został nagrodzony -  starszym przyznano dyplomy i dodatkowe punkty, młodsi otrzymali, prócz dyplomów, symboliczne upominki. Łącznie w konkursie wzięło udział 15 uczniów, którzy wykonali 53 figurki.

            Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwały panie: H. Gładysz i B. Skarbek-Kostka.

          • Mila Niepodległości

          • Tradycyjnie już uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biegach z okazji Święta Niepodległości. W tym roku zawody pod nazwą Mila Niepodległości odbyły się 23 października, w związku z przejściem starszych klas na nauczanie zdalne.

            Biegi przeprowadzone zostały w czterech kategoriach wiekowych, oddzielnie dla chłopców i dziewcząt. Łącznie wzięło w nich udział 32 zawodników. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

          • Magiczny wynalazek

          • Przy omawianiu lektury Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” uczniowie klasy szóstej wzięli przykład z bohaterów powieści i zabawili się w wynalazców. Udowodnili tym samym, że można stworzyć coś fajnego z prostych materiałów, często z surowców wtórnych.

            Wynalazki wykonane przez szóstoklasistów, to m. in. przedmioty do zabawy: boisko do mini koszykówki, dwuosobowa piłka nożna. Większość stanowiły rzeczy praktyczne, takie jak: butelkowy przybornik, butelko-piórnik, ochraniacz zapałek, nawijacz do drutu, sypacz. Wszystkie były wypróbowane przez kolegów i koleżanki z klasy. Świetnie się sprawdziły, a uczniowie zarówno przy konstruowaniu i sprawdzaniu mieli dużo frajdy.

            Czy można stworzyć ciekawy wynalazek z prostych materiałów, ucząc i bawiąc się jednocześnie? Szóstoklasiści udowodnili, że dla chcącego nic trudnego.