• Turniej tenisa stołowego

          • 3 uczniów z naszej szkoły – Jakub Potoczny, Adrian Woźniak i Karol Toczek, wzięło udział w indywidualnym turnieju tenisa stołowego o puchar prezesa T. G. „Sokół” w Dynowie.

            Turniej odbył się 19. 10. w Szkole Podstawowej w Dynowie. Nasi chłopcy pokazali, że tenis to nie obca nam dyscyplina sportu. Jakub zajął w swojej kategorii wiekowej III miejsce i wrócił do domu z pucharem. Gratulujemy.

          • Mobilne Planetarium w naszej szkole

          •  W piątek 18 X uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Dzięki pokazom dzieci dowiedziały się i zobaczyły, jak powstaje wszechświat, galaktyki, Układ Słoneczny. Pokaz, dla każdej z grup osobno, odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. W jednej chwili uczniowie przenieśli się w  zagadkowy świat  kosmosu. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć animację o życiu dinozaurów. Pokaz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych kosmicznych wrażeń.

          • Święto Edukacji

          • Z okazji Święta Edukacji młodzież naszej szkoły przygotowała część artystyczną dedykowaną wszystkim ludziom związanym z edukacją. Pod kierunkiem opiekunek  Samorządu Uczniowskiego uczniowie zaprezentowali humorystyczne scenki z życia szkoły, pokaz mody szkolnej oraz zatańczyli belgijkę. W uroczystości udział wzięli nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz wszyscy uczniowie.  Zaszczycili nas także nauczyciele emeryci. Część artystyczną zakończyły życzenia oraz poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

          • Pomagamy. Zbieramy makulaturę!

          • Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zbiórkę makulatury, która organizowana jest przez naszą szkołę. Zbiórka trwa do 22 października 2019 r.  Włączając się do akcji "Makulatura na misje" pomagamy potrzebującym ludziom w Afryce. Nie bądźmy obojętni, pomagajmy!

          • Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka

          • Dzień Chłopaka Samorząd Uczniowski naszej szkoły uczcił dyskoteką, zorganizowaną dla uczniów klas IV-VIII. Zadbano o to, by wszyscy się dobrze bawili oraz mogli zaspokoić głód czy pragnienie korzystając z bufetu. Dobór muzyki należał do uczniów, więc wszyscy dobrze się bawili. Dyskoteka była udana, nikt się nie nudził, aż trudno było zakończyć zabawę, gdy przyszedł regulaminowy czas jej zakończenia.

                                                                                                                                                        Klaudia Stodolak

          • "Zemsta" na scenie w Brzozowie

          • Dnia 2. 10. uczniowie naszej szkoły z klas V, VI i VIII mieli okazję obejrzeć inscenizację "Zemsty" Aleksandra Fredry, która odbyła się na scenie kina "Sokół" w Brzozowie.  Szlacheckie stroje, scenografia, dobra gra aktorska przybliżały młodzieży historię sporu o mur graniczny pomiędzy Cześnikiem a Rejentem oraz dały możliwość bliższego poznania dramatu, jako jednego z rodzajów literackich. Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała. Chłopcy i dziewczęta mogli się integrować wspólnie z rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wesołej, delektując się pyszną pizzą  w pizzerii Myla. 

          • Nietuzinkowy Bieg na ludowo

          •    46 uczniów z naszej szkoły zgromadziła na stadionie w Hłudnie w niedzielę 22 września impreza środowiskowa, jaką był  "NieTuzikowy Bieg na ludowo".
               Biegi zorganizowało Stowarzyszenie Euro-San, natomiast V
               nad organizacją i sprawnym ich przebiegiem czuwali nasi rodacy: Paweł Owsiany i Marek Owsiany.
               Nasi uczniowie zaprezentowali się we wszyskich kategoriach wiekowych, zajmując wysokie miejsca.
            W Biegu Skrzata ( 200 m) wśród dziewcząt Zuzannna Gładysz zajęła miejsce III, a chłopcy nie dali szans innym, zajmując odpowiednio : Szymon Jarema I m-ce i Oliwier Fiołek  miejsce II.
            W Biegu Dzieciaka (400 m) Amelia Kudzia przybiegła na metę jako druga i na tej samej pozycji uklasował się Michał Czopor.
            II i III miejsce w Biegu Młodziaka (1000 m) zajęły odpowiednio : Klaudia Stodolak i Zuzanna Obłój. W tej samej kategorii miejsce III wywalczył Michał Grządziel. 
            Wszyscy uczestnicy biegów zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, wykonanymi z ekologicznych materiałów, otrzymali również sadzonki jabłoni. Mogli liczyć także na posiłek oraz zdjęcie z mistrzynią świata w karate Martą Niewczas.
            Dziękujemy za niezapomniane wrażenia.
            Więcej o imprezie można przeczytać na profilu organizatorów.

          • Nasza szkoła też czyta

          •     Jak co roku nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku było to 8 tekstów na ósme czytanie:

            1.  Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
               
            2. Dym – Maria Konopnicka
               
            3. Katarynka – Bolesław Prus
               
            4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
               
            5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
               
            6. Rozdziobią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
               
            7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
               
            8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

             

                Fragmenty tych utworów czytali  uczniowie, nauczyciele, z Panem Dyrektorem na czele oraz rodzice. Dopełnieniem całości była okolicznościowa dekoracja, na której znalazły się nie tylko tytuły, ale również egzemplarze czytanych lektur.

          • Mamy nowy Samorząd Uczniowski

          • Dnia 16 września w tajnym głosowaniu nasza młodzież wybrała Samorząd Uczniowski. Wśród kandydatów znaleźli się: Fabian Skotnicki, Kinga Komada i Sylwia Kurdziel z klasy VIII oraz  Aleksandra Domaradzka, Albert Kudzia i Michał Obłój z klasy VI. ( VII klasy nie mamy). Najwięcej głosów zdobyła Kinga Komada i to ona obejmie funkcję przewodniczącej, zastępcą został Fabian Skotnicki, natomiast pozostali będą pełnić funkcję członków SU.

          • Naukę czas zacząć!

          •    Dnia 2 września, jak wszyscy uczniowie w Polsce, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Przed godz. 9.00 zebraliśmy się przed szkołą, aby wspólnie, z pocztem sztandarowym na czele, wyruszyć do kościoła na uroczystą Mszę św. Po Mszy odbyło się spotkanie ogólne na małej sali gimnastycznej, w której uczestniczyli również rodzice. Pan Dyrektor powitał wszystkich serdecznie, a szczególnie gorąco tych, którzy pierwszy raz pojawili się w murach naszej szkoły. Następnie zapoznał z organizacją pracy szkoły na rok szkolny 2019/2020. Wspomniał również o przypadającej we wrześniu tego roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Później uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swoimi wychowawcami.

          • "Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek..."

          • 19 czerwca uroczyście ubrani w stroje galowe uczniowie naszej szkoły przyszli po raz ostatni w tym roku szkolnym, aby odebrać świadectwa.

            Dzień zaczął się od wspólnego przemarszu ze sztandarem na Mszę św. do kościoła. Po niej wraz z rodzicami wszyscy zebrali się na sali ginmastycznej. Uczniowie, którzy zapracowali na świadectwa z wyróżnieniem, otrzymali  nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców. Następnie pan Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyli świadectwa uczniom klasy III gimnazjum i ósmej.

            Później pozostali uczniowie udali się do klas po odbiór swoich cenzurek. Jeszcze tylko wspólne zdjęcie, wysłuchanie przestróg przed niebezpiecznymi wakacyjnymi pokusami i czas na zasłużony wypoczynek. Udanych wakacji wszystkim!

          • Ostatni raz z klasą

          • Dnia 18 czerwca w naszej szkole miało miejsce uroczyste pożegnanie uczniów klasy III gimnazjum oraz klasy ósmej szkoły podstawowej ze szkołą. Nasi "absolwenci" w tym dniu pokazali się z najlepszej strony. 

            Uroczystość rozpoczęła wspólna Msza św. a następnie część artystyczna w szkole z udziałem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych specjalnie na tę uroczystość nauczycieli emerytów. 

            Najpierw starszych kolegów wierszem i piosenką pożegnali siódmoklasiści, wręczając im na koniec drobne upominki. Następnie żegnający się zaprezentowali bogatą część artystyczną, na którą składały się skecze szkolne przeplatane tańcami: walcem, belgijką oraz zorbą. Po nich nastąpiły podziękowania dla wszystkich, których spotkali na swojej drodze przez lata pobytu w naszej placówce. Na koniec był smaczny poczęstunek i dyskoteka. Podziękowania i listy gratulacyjne otrzymali również rodzice absolwentów. 

            Dziękujemy im i życzymy dostania się do wymarzonych szkół.

          • Ognisko klasowe

          • 13 czerwca uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali ognisko klasowe na zakończenie roku szkolnego 2018/2019.Były to miłe chwile spędzone razem, podczas których wspominaliśmy dni spędzone w szkole. W przerwie pieczenia kiełbasek prowadziliśmy rozgrywki sportowe jak również taneczne. Był to miło spędzony czas przed wakacjami.

          • ENERGYLANDIA

          • 11 czerwca 2019r., odbyła się wycieczka szkolna do największego parku rozrywki w Polsce, który mieści się w Zatorze „ENERGYLANDIA". Jest to największy Park, w którym znajduje się  70 atrakcji w jednym miejscu, 4 strefy tematyczne: Bajkolandia dla najmłodszych, Familijna dedykowana całym rodzinom oraz Ekstremalna z Mega Coasterem Hyperion i Speed Water Coasterem.

            Wzięło w niej udział 30 uczniów z kilku klas pod opieką  3 nauczycieli: p. Bogumiła Skotnicka, p. Renata Glina i p. Wiktor Niemiec bez których wycieczka by się nie odbyła, za co serdecznie im dziękujemy. Mieliśmy również bardzo miłego pana kierowcę, który przybył po nas z samego rana autobusem, na który z pewnością nie mogliśmy narzekać.

             Wyjazd był o godz. 5:30, naszym celem od chwili wyjazdu była Energylandia. Na miejscu zastaliśmy mnóstwo atrakcji, z których mogliśmy korzystać do woli. W pierwszej połowie dnia korzystaliśmy z przeróżnych atrakcji powietrznych, a po obiedzie z atrakcji wodnych. Pozwoliło nam to się ochłodzić, ponieważ temperatura powietrza wynosiła powyżej 30 stopni Celsjusza.

            Z rozmów w koleżeńskim gronie wnioskujemy, że najbardziej ekscytujące i oblegane były obiekty ekstremalne. Bardzo spodobał się nam Rollercoaster Mayan, który osiągał prędkość do 80 km/h, a odczucia których na nim doświadczaliśmy, są porównywane z odczuciami jakich doświadcza pilot myśliwca F16! Jest to jedyna tego typu atrakcja w kraju i jedna z niewielu w Europie, dlatego dla niektórych taka podróż była przygodą życia. Na każdym urządzeniu odczuwaliśmy zarówno strach jak i wiele radości.

             A mogliśmy korzystać z wspomnianego już Rollercoastera Mayan, Apocalipto, Aztec Swing, Tsunami Dropper, Space Booster – Armagedon, Space Gun, roller coaster Viking, RMF Dragon RollerCoastera. Z atrakcji wodnych bardzo podobały nam się zjeżdzalnie na pontonach zarówno niebieska jak i biała.

            Przyjemne z pożytecznym łączyły widowiska i pokazy naukowe, np. gra świateł ledowych zaprezentowana na scenie Sali widowiskowej Egypt. Regeneracji sił dokonywali wszyscy w części gastronomicznej, korzystając z gratisowego posiłku typu frytki, napój.

            Do Hłudna wróciliśmy wszyscy w bardzo dobrych humorach przed godz. 21.

            Uważam, że jest to idealne miejsce do spędzenia całego dnia na szaleństwach oferowanych przez Park. Można tam zapomnieć o codziennych obowiązkach szkolnych i zregenerować siły do dalszej pracy. Tam każdy znajdzie coś dla siebie. A wrażenia po pobycie w Energylandii mogą być tylko jedne, czyli bardzo pozytywne i niezapomniane.

            opracował: Fabian Skotnicki

          • Uzdolnieni matematycznie

          • 5 czerwca trzech uczniów z naszej szkole wzięło udział w gminnym konkursie matematycznym w Wesołej .

            Konkurs składał się z 10 zadań otwartych i 5 zamkniętych o zróżnicowanym stopniu trudności. Zadania wymagały dużego wkładu pracy ze strony uczniów.

            Po podaniu wyników Michał Obłój uczeń klasy piatej zajął III miejsce, Jakub Potoczny uczeń klasy siódmej II miejsce oraz Fabian Skotnicki uczeń klasy siódmej poza podium. Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów. 

            B.S

          • Wycieczka do Parku Rozrywki „Zatorland”

          • W dniu 4 czerwca 2019 r. uczniowie klasy I, III, IV ,V, rodzice i opiekunowie pani Bożena Walus i Maria Kipisz,  wybrali się na wycieczkę szkolną do Parku Rozrywki w Zatorze.

            Jest to wspaniałe miejsce edukacji, rozrywki i niezapomnianych wrażeń.

             W pierwszej kolejności było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Parku Ruchomych Dinozaurów. Była to ścieżka edukacyjna prowadząca przez las, gdzie podczas spaceru w pięknych sceneriach mogliśmy podziwiać naturalnej wielkości, ruchome, ryczące i pomrukujące dinozaury co dostarczyło uczestnikom niezwykłych przeżyć. Wrażenia te wzmocnił oglądany w kinie 5D film o ich życiu.

            Wychodząc z parku dinozaurów odwiedziliśmy Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Tam oprócz szkieletów zobaczyliśmy jaja dinozaurów oraz niezwykłe okazy skał magmowych, osadowych i metamorficznych.

            Następnie zwiedziliśmy Dom do Góry Nogami, w którym poruszaliśmy się chodząc po suficie, a nad naszymi głowami unosiły się meble.

            Potem udaliśmy się do Parku Owadów, w którym zobaczyliśmy olbrzymie, ruchome, wydające odgłosy owady. Po obiedzie pieszo przeszliśmy do Parku Mitologii, który zlokalizowany jest na malowniczym stawie. Odbyliśmy niezwykły rejs gondolą.  Dzieci poznały, a dorośli przypomnieli sobie bogów, herosów i bohaterów mitologii greckiej. W czasie rejsu przez chwilę poczuliśmy się jak uczestnicy niezwykłych wydarzeń takich jak: wojna bogów z gigantami, podstęp trojański, czy wyprawa po złote runo.

            Widzieliśmy m.in. gromowładnego Zeusa z piorunem, Achillesa walczącego z Hektorem, Heraklesa pokonującego Hydrę czy Perseusza ratującego Andromedę przed morskim potworem. Wielkim przeżyciem było wejście do wnętrza konia trojańskiego.

            Dodatkowych atrakcji na koniec dostarczył nam wszystkim obszerny lunapark, w którym znajduje się cała gama urządzeń rekreacyjnych. Zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wielokrotnie skorzystać z wielu atrakcji. Pobyt w Zatorlandzie zakończył przejazd zielonym dinobusem.  Zmęczeni po szaleństwach, ale zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Hłudna.

            B. W.

          • Wioska indiańska „HOKKA HEY” w Kunowej.

          • Dnia 27 maja 2019 r. uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej w Hłudnie wraz z rodzicami i wychowawczynią Bożeną Walus uczestniczyli w wycieczce do wioski indiańskiej w Kunowej. Pogoda dopisała. Atrakcji w wiosce indiańskiej o tajemniczej nazwie „HOKKA HEJ” było niemało: spotkanie ze zwierzętami w mini zoo, zabawy i gry, tańce przy muzyce oraz przejażdżka na koniu. Własnoręcznie wykonana opaska na głowę sprawiła , że wszyscy wyglądali jak prawdziwi Indianie. Dzieci zakupiły sobie też drobne pamiątki. Nie zabrakło atrakcji kulinarnych - czyli pieczonej kiełbaski. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki wstąpili na modlitwę do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. To była niezwykle udana wycieczka. Dla wszystkich dzieci było to niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci.

            B. W.

          • „Legendy Ziemi Nozdrzeckiej”

          •    W dniu 3 czerwca br. w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursu literackiego pt. „Legendy Ziemi Nozdrzeckiej” i konkursu plastycznego o takiej samej nazwie.

               Celem konkursu literackiego było „ocalenie od zapomnienia” legend związanych z Hłudnem i okolicznymi miejscowościami, spisanie ich i wydanie
            w wersji książkowej, aby służyły przyszłym pokoleniom. To także promocja naszej „małej Ojczyzny”.

               W konkursie literackim wzięło udział 12 uczniów z naszej szkoły. Jury
            w składzie: pani Sekretarz Urzędu Gminy w Nozdrzcu Agnieszka Baran, pani Helena Gładysz, pani Barbara Skarbek- Kostka i pani Agata Duda przyznało wyróżnienia dla czterech autorów najlepszych legend: Piotra Kondrata, Kacpra Kuźmika, Mileny Naleśnik i Miłosza Pęcherka. Otrzymali oni dyplomy i głośniki do odtwarzania muzyki. Pozostałym uczestnikom wręczono dyplomy i ładne ramki na fotografie.

               W konkursie plastycznym pt. „Legendy Ziemi Nozdrzeckiej” wzięło udział
            8 uczniów z naszej szkoły. Jego celem było przedstawienie swojego wyobrażenia legendy związanej z naszą miejscowością. Jury w składzie: pani Sekretarz Urzędu Gminy w Nozdrzcu Agnieszka Baran, pani Elżbieta Fara- Kałamucka, pani Renata Glina i pani Agata Duda przyznało wyróżnienie uczennicy Amelii Kudzi, która otrzymała pamiątkowy dyplom i kartę pamięci do telefonu. Pozostali uczestnicy konkursu obdarowani zostali dyplomami i słuchawkami do telefonu. Prace konkursowe znajdują się na wystawie na szkolnym korytarzu.

            Każdy z uczestników obydwu konkursów otrzymał także poczęstunek.

               Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu prowadzonego przez Stowarzyszenie „Towarzystwo Miłośników Ziemi Dynowsko- Brzozowskiej”, którego reprezentantem jest pani Agata Duda. Pozyskano na ten cel środki finansowe
            z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

            Partnerami projektu są: Urząd Gminy w Nozdrzcu, GOK w Nozdrzcu i ŚDS im. Anny w Izdebkach.

            Pani Agata Duda dziękuje panu wójtowi Stanisławowi Żelaznowskiemu i pani Sekretarz Urzędu Gminy w Nozdrzcu Agnieszce Baran za pomoc finansową okazaną w celu zakupu nagród dla uczniów i miłą współpracę.

            Podziękowania kieruje również do pana dyrektora Jana Gosztyły, pani Heleny Gładysz i Barbary Skarbek- Kostki, które czuwały nad przebiegiem konkursu literackiego oraz pani Elżbiety Fary- Kałamuckiej, Renaty Gliny i Bogumiły Skotnickiej, które służyły fachową pomocą.

            Nadmienić należy, że w  konkursie literackim i plastycznym pt. „Legendy Ziemi Nozdrzeckiej” udział wzięło 7 szkół z terenu naszej gminy. W pierwszych z nich udział wzięło 35 się uczniów, w drugim-24. Dziękujemy  szanownym dyrektorom szkół
             i nauczycielom, którzy swoją pracą przyczynili się do utrwalenia „małej cząstki naszej tradycji”.

            W listopadzie ukaże się publikacja pt. „Legendy Ziemi Nozdrzeckiej”, w której znajdzie się 14 najlepszych legend związanych z Gminą Nozdrzec wraz z ilustracjami do nich.

            Agata Duda

             

          • „Rowerowy zawrót głowy”

          •    Dnia 17 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem Bogumiłą Skotnicką brali udział w rajdzie rowerowym, który odbył się w ramach inicjatywy „Rowerowy zawrót głowy” realizowany przez grupę nieformalną „Zakręceni rowerowo” pod patronatem Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebkach w ramach projektu „Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2018-2019.

                Podczas przejazdu całej grupie dopisywały znakomite nastroje, zwłaszcza podczas przerw w jeździe, w Magierowie, Wesołej czy na pograniczu Nozdrzec-Wesoła. Uczestnicy rajdu doświadczyli wielu przygód związanych z pokonaniem trasy, ale również mogli podziwiać piękne krajobrazowy. Po dojechaniu do celu zjedliśmy pyszne kiełbaski i zostaliśmy odznaczeni pamiątkowymi medalami, które wręczali nam: pani Wojewoda Podkarpacia Ewa Leniart oraz Wójt Gminy Nozdrzec Stanisław Żelaznowski. Po przerwie i zrobieniu grupowego zdjęcia udaliśmy się w drogę powrotną.

             Organizatorom wyprawy chcemy gorąco podziękować za bezpieczne i radosne pokonanie całej trasy.

            Opracował : Fabian Skotnicki

          • CO W TRAWIE PISZCZY

          •     W dniu 16. 05. 2019 roku uczniowie naszej szkoły z klas 0- III wraz z opiekunami ( p. E. Fara-Kałamucka, p. B. Walus i p. M. Kipisz) wybrali się do Rzeszowa na musical profilaktyczny pt. „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła”. Występ przygotował Teatr Muzyczny Forbe z Wrocławia.

                Uczniowie obejrzeli życie drobnych stworzeń zabawnych przez swój wygląd i dziwactwa. Autorzy chcieli uświadomić widzom, że „inność” każdego z nas tak naprawdę nie jest wadą.

                Fantastyczne przygody mieszkańców łąki, a przy tym zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnią, to tylko wspólnymi siłami mogą pokonać wszelkie trudności i dokonać naprawdę czegoś wielkiego.

                Mali widzowie podziwiali również pomysłowe kostiumy, poruszającą muzykę i znakomity wokal musicalowy wszystkich aktorów. Musical podobał się widzom i dostarczył miłych wrażeń. Po obejrzeniu przedstawienia udaliśmy się na zakupy do McDonalda.

            M.K.